Światowe akcje

Inwestuj w akcje z Polski i całego świata

Inwestuj w akcje liderów z Polski i całego świata lub wyszukaj ciekawe spółki wzrostowe. Korzystaj z mobilnego dostępu, szerokiego wyboru inwestycji i ciesz się całkowitą kontrolą nad własnym majątkiem.

Slide

WealthSeed jest znakiem towarowym należącym do Fair Place Finance SA, która jest polską firmą inwestycyjną i instytucją płatniczą, nadzorowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Środki pieniężne klientów są przechowywane w banku z gwarancjami Skarbu Państwa, a inwestycje klientów przechowywane na wydzielonych kontach w renomowanych instytucjach finansowych. Dodatkowo, aktywa klientów są objęte systemem rekompensat KDPW.  Więcej o bezpieczeństwie.

Akcje to papiery wartościowe, dzięki którym ich posiadacze (akcjonariusze) stają się współwłaścicielami części majątku spółki akcyjnej. Kupując akcje, uzyskujemy pewien wpływ na to, jak jest zarządzana dana spółka oraz prawo do udziału w zysku przez nią wypracowanym.

Sprawdź dostępne Akcje

Nazwa instrumentu
ISIN
Kupno
Sprzedaż
DE0005545503
12.71 EUR
12.89 EUR
US88025U1097
33.56 EUR
33.795 EUR
DE0005118806
1.06 EUR
1.11 EUR
US68247Q1022
3.06 EUR
3.1 EUR
US28252C1099
0.7509 EUR
0.7877 EUR
DE000A0HL8N9
24.7 EUR
24.9 EUR
US90214J1016
6.71 EUR
6.743 EUR
US88554D2053
8.834 EUR
8.885 EUR
GB00B1YW4409
15.7 EUR
15.8 EUR
12345...268269270271

Kupuj akcje Polskich i światowych liderów

 • Dostęp do 15-u globalnych rynków

 • Dostęp do polskich akcji notowanych na GPW

 • Największe rynki akcji: USA, Wielka Brytania, Niemcy, Francja

 • Prawdziwe akcje światowych liderów technologii, innowacji i przemysłu

  • Ponad 2500 firm w ofercie
  • Alphabet (Google), Apple, Meta Platforms (dawny Facebook), Tesla, Netflix i wiele innych

Odkrywaj
szerszy świat inwestycji

Wyszukuj okazje inwestycyjne na mniejszych lub na wschodzących rynkach, aby zdywersyfikować swój portfel i korzystać z szybszego wzrostu ekonomicznego w innych regionach świata

 • Dostęp do akcji z mniejszych rynków o silnej gospodarce i ze stabilnym biznesem: Benelux, Kanda, Skandynawia, Szwajcaria i inne

 • Papiery wartościowe dające prawo własności do jednej lub wielu akcji wiodących spółek z rynków wchodząchcyh, w tym:

  • Chińskie tygrysy: Alibaba, Baidu, JD.com, Tencent i inne
  • Popularne spółki z Indii: Axis Bank, HDFC, State Bank of India, Tata

Możliwość inwestowania za darmo

 • Darmowe konto inwestycyjne w PLN, EUR, USD

 • Darmowy dostęp do aktualnych danych rynkowych

 • Zwrot opłaty za zakup lub sprzedaż akcji przy transakcjach powyżej 750 EUR

 • Brak opłat za przechowywanie instrumentów światowych do wartości 100 tys. EUR na koniec kwartału

 • Brak opłat za przechowywanie polskich papierów wartościowych do wartości 1 mln PLN

Ciesz się pełną kontrolą i wygodą użytkowania

 • Mobilny dostęp do rynków i inwestycji

 • Aktualne dane rynkowe

 • Łatwe i szybkie składanie zleceń 24/7

 • Automatyczna realizacja zleceń na otwartych rynkach

Zdefiniuj swoje preferencje
i sprawdź historyczne wyniki

Udostępniamy narzędzie, dzięki któremu możesz sprawdzić jakby zachowywały się Twoje inwestycje, gdybyś inwestował wcześniej.

Sprawdź w co inwestują klienci WealthSeed

W każdej sytuacji rynkowej, warto rozważyć inwestycje w jakieś aktywa. Zobacz w co obecnie inwestują inni

Inwestuj poprzez regulowaną, polską spółkę

Jesteśmy polską firmą z licencją i pod nazdorem KNF dlatego zapewniamy bezpieczeństwo Twoich inwestycji i transparentność świadczonych usług zgodnie z wymogami regulacyjnymi

 • Inwestując poprzez Wealthseed kupujesz faktyczne udziały w firmach

 • Twoje inwestycje są wydzielone i nikt inny nie ma do nich praw

 • Dodatkowo, środki pieniężne, inwestycje klientów i transakcje w trakcie realizacji są objęte systemem rekompensat KDPW

 • Oprócz regularnych raportów z realizacji transakcji czy stanu rachunku przygotujemy również dla Ciebie rozliczenie podatkowe (PIT-8C)

 • Preferencyjne opodatkowanie inwestycji w USA (W-8 BEN)

Integracja ze środkami
na co dzień

WealthSeed zapewnia dostęp do bezpłatnego konta w PLN, EUR i USD, z którego możesz dokonywać bezpośrednio swoich inwestycji, jak i używać go do obsługi codziennych płatności, takich jak przelewy i zakupy – bez konieczności ciągłego przenoszenia środków pomiędzy różnymi kontami. 

Załóż darmowe konto już teraz

01

Zarejestruj się

 • Pobierz aplikację lub zarejestruj się online
 • Załóż konto w 10 minut
02

Poznaj

 • Zasil swoje konto w PLN, USD lub EUR
 • Poznaj zakres inwestycji

03

Inwestuj

 • Inwestuj
 • Zarządzaj pieniędzmi
 • Buduj swój majątek

Przyszłość Twojego majątku zaczyna się teraz

Pobierz aplikację WealthSeed. Dostępna na iOS oraz Android.

Pobierz aplikację WealthSeed

Podaj adres e-mail, na który otrzymasz Przewodnik “Inwestowanie dla początkujących” oraz regularnie dużo ciekawych materiałów dotyczących inwestowania.

Co 1-2 tygodnie nowe, przystępne treści, które poszerzą Twoje horyzonty inwestycyjne. Całkowicie za darmo!

group_7864
Brak zgody uniemożliwi nam wysłanie wiadomości e-mail.
Informujemy, iż Państwa dane osobowe są przetwarzane przez administratora : Fair Place Finance S.A. z siedzibą w Łodzi (93-569), przy ul. Inżynierskiej 1/3. Przetwarzamy Państwa dane w celu: realizacji wysyłki zamówienia na przesłanie Przewodnika „Inwestowanie dla początkujących” oraz w celu przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej. W związku z przetwarzaniem Państwa danych, posiadacie prawa do : dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia danych, ograniczenia przetwarzania i prawo do cofnięcia zgody. Z pełną treścią informacji dotyczących przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym o przysługujących prawach i ich zakresie możecie się Państwo zapoznać pod adresem: https://www.wealthseed.eu/inwestowanie-dla-poczatkujacych-rodo/

Przez inwestycję w nieruchomości należy rozumieć inwestycje w instrumenty finansowe dostępne w obrocie giełdowym m.in. tytuły uczestnictwa funduszy typu ETF, akcje spółek zagranicznych określanych jako REIT (z ang. Real Estate Investment Trust) czy też akcje innych spółek z branży nieruchomości
W dniu 28.02.2022 została przeprowadzona analiza tabeli kursów trzynastu największych banków komercyjnych w Polsce, w tym m.in. PKO BP, mBank, Citi Handlowy. W wyniku analizy ustaliliśmy, że średni spread pomiędzy kursem kupna i sprzedaży oferowany przez banki wyniósł 6.94%, a w WealthSeed 1,2%.

Inwestuj w 550+ ETF-ów za darmo odnosi się do całkowitego kosztu realizacji zlecenia o wartości powyżej 750 EUR dla klienta po uwzględnieniu 1) premii wypłacanych klientowi przez partnerów WealthSeed oraz 2) opłat należnych WealthSeed. Opłata za przechowywanie zagranicznych papierów wartościowych pobierana od wartości papierów wartościowych klienta, nie ma zastosowania przy wartości aktywów do 100 000 EUR na koniec kwartału.

Treasury Inflation-Protected Security (TIPS)

to jeden z rodzaju obligacji emitowanych przez rząd Stanów Zjednoczonych.

Tego rodzaju obligacje mogą być emitowane z różnymi terminami wygaśnięcia a ich cena nominalna jest indeksowana poziomem inflacji, tym samym TIPSy zabezpieczają przed spadkiem realnej wartości pieniądza.

Poprzez automatyczne podnoszenie ich ceny nominalnej o poziom wzrostu inflacji mamy pewność, że otrzymamy nie mniej niż zainwestowaną kwotę powiększoną o wzrost inflacji w okresie naszej inwestycji.

Real Estate Investment Trust (REIT)

to spółki lub fundusze, których modelem biznesowym jest wynajem nieruchomości . REIT-y mogą być publicznie notowane na giełdzie. Inwestując w REIT,  jak inwestor posiadamy pośrednio udziały w nieruchomościach będących własnością spółki.

Obligacje high-yield

(o wysokiej rentowności, zwane również obligacjami śmieciowymi)

to obligacje, które przynoszą wyższe oprocentowanie, ponieważ mają niższe ratingi kredytowe niż obligacje o ratingu inwestycyjnym. Obligacje tego typu są bardziej podatne na niewypłacalność, więc muszą płacić wyższą stopę zwrotu niż obligacje o ratingu inwestycyjnym, aby zrekompensować inwestorom potencjalne ryzyko.

Inwestuj w światowe akcje**
za darmo odnosi się do całkowitego kosztu realizacji zlecenia o wartości powyżej 750 EUR dla klienta po uwzględnieniu 1) premii wypłacanych klientowi przez partnerów WealthSeed oraz 2) opłat należnych WealthSeed.
Opłata za przechowywanie zagranicznych papierów wartościowych pobierana od wartości papierów wartościowych klienta, nie ma zastosowania przy wartości aktywów do 100 000 EUR na koniec kwartału.